fbpx

Pierwsza mieszalnia kontenerowa w Polsce

Wykorzystując kontenerową mieszalnie pasz zyskujesz niezależność i wzrost rentowności produkcji. Średnia oszczędność na tonie paszy to 100 pln.

Dynamicznie rozwijający się sektor drobiarstwa w Polsce zmusza hodowców do nowego spojrzenia na swój biznes. Ponieważ z danych statystycznych wynika, iż praktycznie nie przybywa podmiotów zajmujących się produkcją w tym sektorze oznacza to, że notowane przyrosty sięgające nawet 10% w skali roku wynikają z rozwoju ferm już istniejących. Oznacza to, że potencjał produkcyjny, a co za tym idzie zapotrzebowanie na pasze u poszczególnych hodowców zdecydowanie rośnie. Przy określonej skali produkcji warto już pomyśleć o uniezależnieniu się od przemysłu paszowego. Jest to istotne z kilku względów:

– Bezpieczeństwo – obniżamy w ten sposób próg opłacalności produkcji (w sytuacji kryzysowej pozwoli to przetrwać na rynku)

– Wzrost rentowności produkcji – kumulacja kapitału – średnia oszczędność na tonie paszy to 100pln

– Możliwość wejścia w nowe obszary produkcji typu Eko, Non –Gmo itd.

– Wykorzystanie własnego zaplecza surowcowego – szczególnie w gospodarstwach posiadających ziemię rolną.

Istnieją rozwiązania nie wymagającego inwestowania w stałą, a co za tym idzie trudno zbywalną infrastrukturę do samodzielnej produkcji pasz. Mowa o kontenerowych mieszalniach typu FaMix. Jest to technologia pochodząca z Finlandii i z powodzeniem sprzedawana na całym świecie. To rozwiązanie pozwalające na profesjonalną, w pełni zautomatyzowaną produkcję bez konieczności budowy całego bloku produkcyjnego. Dodatkowym atutem jest szybkość montażu, a co za tym idzie sprawne rozpoczęcie własnej produkcji (ok. tygodnia od przyjazdu urządzenia na fermę). Dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania w postaci „Multikrakera” jesteśmy w stanie w pełni kontrolować jakże ważny element jakim jest struktura paszy. Dodatkowym atutem jest znaczna oszczędność energii elektrycznej (której koszt ostatnio drastycznie rośnie). Całość procesu sterowana jest przez system komputerowy dostępny dla właściciela na dowolnym urządzeniu mobilnym (w polskiej wersji językowej). Dostępne są rozwiązania w trzech poziomach wydajności – 2,5; 5 oraz 10t/godzinę (każda wersja wydajności może być dodatkowo wyposażona w granulator).

Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje na terenie naszego kraju już od kilku lat. Według wyliczeń całość inwestycji w zależności od wydajności oraz tego, czy ferma posiada zaplecze silosowe na surowce masowe wynosi od 2 do 4 lat.

Niebagatelne znaczenie ma również kończąca się perspektywa finansowa środków UE. Korzystając z jeszcze dostępnych programów, których średnie dofinansowanie wynosi ok. 50% czas zwrotu inwestycji spada o połowę. Pozostaje natomiast łato zbywalna infrastruktura, o znaczącej wartości.

Jeżeli chcą Państwo zapoznać się ze szczegółami prosimy o kontakt:

Tel. 693-090-731

JP Agro Solutions

Wyłączny przedstawiciel JPT Industria w Polsce