fbpx

AminoCalc 14 w uprawie śliwki.

Okres tuż po kwitnieniu roślin pestkowych to najwyższy czas na rozpoczęcie intensywnego programu dokarmiania owoców wapniem. Wapń jest pierwiastkiem bardzo mało mobilnym. Przemieszcza się on w roślinie powoli i późne rozpoczęcie nawożenia staje się mało efektywne.

Nawozy wapniowe podawane w formie oprysków działają głównie w miejscu naniesienia i warunkiem ich skuteczności jest systematyczne podawanie wapnia wprost na młody, rozwijający się owoc.  Najszybciej pobierany i transportowany w roślinie jest wapń skompleksowany aminokwasami, z zachowaniem naturalnych łańcuchów aminokwasowych – tak jak w nawozie AminoCalc14 podany w ten sposób jest bardzo szybko pobierany przez liście i owoce (praktycznie w ciągu trzech godzin od zastosowania). Dodatkowo aminokwasy zawarte w nawozie (a jest ich 55%) stymulują pobieranie wapnia z gleby i są wykorzystywane w metabolizmie roślin. Nawożenie wapniem jest niezmiernie ważnym zabiegiem poprawiającym jakość i jędrność owoców pestkowych.. Dlatego w sezonie należy wykonać przynajmniej 3–4 zabiegi nawozami wapniowymi według programu:

I zabieg
Po ukazaniu się pąków  kwiatowych 1 kg/h

AminoCalc14 wpływa na płodność kwiatów i zawiązywanie owoców. Zastosowany przed kwitnieniem poprawia żywotność kwiatów, usprawnia zapylenie i zapłodnienie.

II zabieg
po opadaniu płatków kwiatowych 1 do 1,5 kg/h

AminoCalc14 zastosowany po kwitnieniu aktywizuje podziały komórkowe w zawiązkach owoców

III i IV zabieg co 2 tygodnie 1,5 kg/h

Udanych zbiorów!
Chcesz wiedzieć więcej? 
Zadzwoń do nas i skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów. 
tel.: 693 090 731

Polecamy Ci również artykuły:
AminoCalc14 w uprawie truskawek cz1.
Nawóz dolistny AminoCALC14 w sadach cz.1 
Nawóz dolistny AminoCALC14 w sadach cz.2