fbpx
DOŚWIADCZENIE POŁĄCZONE Z PRECYZJĄ I INNOWACJĄ

KONTENEROWE BIOGAZOWNIE

Proste rozwiązanie

Szybki montaż

Prosta obsługa

Wiele korzyści

SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUG

Dlaczego biogazownia.

Jednym z wielu plusów biogazowni jest przede wszystkim wykorzystanie między innymi biomasy roślinnej jako paliwa. Można tam także wykorzystać energetycznie inne odpadki, takie jak jak np. odchody zwierzęce, odpady organiczne ze sklepów spożywczych lub rzeźni, czyli odpadki poubojowe.

Energia i zysk ale również nawożenie

Oprócz czystej energii, biogazownia zapewnia rolnikowi wiele innych korzyści. Uciążliwość zapachu gnojowicy jest znacznie zmniejszona, a po trawieniu ma lepszy wskaźnik nawożenia, co oznacza, że ​​mniej kosztowne nawozy trzeba kupować mniej. Ponadto możliwe jest wykonanie wysokiej jakości pościeli z pozostałości fermentacyjnej do jej obory.

Woda i dwutlenek węgla

Palnym składnikiem biogazu jest metan, który jest silnym gazem cieplarnianym. Podczas spalania metan wytwarza tylko parę wodną i dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla pochodzi z surowca roślinnego, więc biogaz jest w 100% neutralnym źródłem węgla. Biogazownia ogranicza zmiany klimatu poprzez zmniejszenie ilości metanu uwalnianego do atmosfery.

POZNAJ INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE

Co daje biogazownia.

Sam proces produkcji energii jest przyjazny dla środowiska co też jest niepodważalną zaletą tejże instalacji. Nie potrzebuje ona żadnych substancji chemicznych, ponieważ opiera się wyłącznie na przemianach biochemicznych.

Produkcja gazu odbywa się w najbardziej znaczącej części biogazowni, „okapie gazowym reaktora”, w stanie beztlenowym i w kontrolowanej temperaturze. Produkcja gazu jest procesem ciągłym i jest powodowana przez bakterie beztlenowe, które trawią masę. W wyniku fermentacji powstaje biogaz, który jest głównie metanem i dwutlenkiem węgla + niewielka ilość innych gazów, takich jak związki siarki. Biofiltr reaktora skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy i oczyszcza gaz, który jest gotowy do podania do generatora w celu wytwarzania energii i ciepła.

Energia elektryczna i ciepło oddawane do użytku w gospodarstwie są generowane przez generator zainstalowany w jednostce gPower. W bezpośrednim sąsiedztwie zakładu słychać ciche brzęczenie i nie ma uciążliwości zapachowej…

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu.

SKORZYSTAJ Z DOTACJI

Proste, szybkie, innowacyjne.

Dzięki przetwarzaniu odpadów organicznych ograniczona jest w dużym stopniu emisja metanu, który powstaje podczas naturalnego rozpadu tychże odpadków. Można tworzyć biogaz co jest kolejnym elementem umożliwiającym rozwój Państwa biznesu.

Masa jest wstępnie przetwarzana w urządzeniu gFix. Staranna obróbka wstępna umożliwia wydajną i wysoką produkcję gazu. Zawiesina obornika jest rozdrabniana równomiernie i płynnie za pomocą pompy szlamowej DEMECA MRP i pompowana ze stodoły do ​​procesu homogenizacji instalacji do jednostki gFix. Suche frakcje dodaje się do podajnika przez rozdrabniacz. 

Podczas homogenizacji mokre i suche frakcje wprowadzane do procesu poddaje się obróbce do dokładnie rozdrobnionej mieszaniny, po czym gotowy wsad pompuje się do komory fermentacyjnej…

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu.

SKORZYSTAJ, NIE CZEKAJ!

Oferujemy Państwu darmowe, niezobowiązujące konsultacje.